Pagina 1 van 1

Rover 75 1.8 automaat op gas, gaat dat goed?

Geplaatst: wo feb 21, 2007 10:29 am
door goud
Ik overweeg voor mijn Rover 75 1.8 Sterling automaat uit 2004 (geen turbo & laatste model) een gasinstallatie te laten inbouwen. Wat zijn de ervaringen van jullie? Welke risico's zijn er bij deze motor? Ik las ergens op dit forum dat er een kunstof sptuitstuk op deze auto zit en dat dat een zwak punt is bij eventueel backfire.

Geplaatst: wo feb 21, 2007 12:46 pm
door arjan_m
Ik weet dat het voor een 2.0 V6 kan,

De enige goed werkende Gasinstallatie op een Rover 75 2.0 V6 komt van Koltec Necam, ik raad je aan met hen contact op te nemen... misschien kan het ook voor de 1.8?

Wat ik me kan herrinneren kun je geen G3 installatie erin bouwen, wel een G2 (Mannen verbeter mij als het niet zo is)

Geplaatst: wo feb 21, 2007 10:47 pm
door goud
Een belangrijke reden om op gas te gaan rijden is omdat het een relatief schone brandstof is. Dit in tegenstelling tot diesel. Zolang die niet schoon is is diesel voor mij geen optie. Ik wil graag het milieu zo min mogelijk vervuilen. Ik wil ook rekening houden met de kinderen van mijn kinderen en in feite met alle toekomstige kinderen, planten en dieren.

Geplaatst: do feb 22, 2007 2:29 am
door Dutch
Aha dus je koopt ook melkflessen ipv pakken?
Kun je ook berter met het OV gaan of op de fiets ipv een auto nemen :mrgreen:

Geplaatst: do feb 22, 2007 7:55 pm
door Edgecrusher
Dit in tegenstelling tot diesel. Zolang die niet schoon is is diesel voor mij geen optie.
vind dit nogal ongenuanceerd...

met een roetfilter is een diesel echt niet vervuilender hoor...
en zo'n roetfilter is ook onzin eigenlijk..
fijnstof is in de natuur ook veel voorkomend.

Maar ja GL en dat soort verkeerde idealisten hebben gewoon iets tegen diesels of mensen met een mooie auto...

Geplaatst: vr feb 23, 2007 6:53 pm
door Roverforever
ook ik vind het milieu belangrijk,maar laten we niet overdrijven hé
bovendien zou je volgens jou redenering in een Yarisje moeten rijden en niet in Rover 75 Sterling hé

Geplaatst: vr feb 23, 2007 7:26 pm
door Dutch
met toyota was je bijna goed, het is Prius ;)

Geplaatst: vr feb 23, 2007 8:14 pm
door Bart-K
of een Lexus RX400h :mrgreen:

Geplaatst: vr feb 23, 2007 9:32 pm
door schoenie
Voor de 1.8 is ook een lpg g3 installatie beschikbaar. (Voor alle rovers van na '96 heeft koltec een g3 installatie ontwikkeld)
Ik weet niet of die persoon die zegt dat backfire problemen kan geven er zelf ervaring mee heeft, maar backfire is iets dat optreed bij auto's met een mengstuk en dan moet je ontsteking ook nog eens brak zijn. Voor jou rover is een lpg systeem met sequentiele injectie en daardoor heb je geen last meer van backfire tevens is de ontsteking ook veel beter dan de auto's van vroeger en is de kans op vonkoverslag 0.

Enne of je nou aan het milieu denkt of niet, diesels vervuilen meer dan auto's op benzine.