

Het heeft even geduurd, maar ik hoop dat het de moeite waard is.


Reparatie van de motor van de centrale deurvergrendeling (CV) (meestal rechter deuren).
Een veel voorkomend mankement bij Rovers is dat de cv kapot gaat aan de rechter deur.
Nu zijn er drie optie; (misschien wel meer maar die verschillen alleen in detail)
1. Je leert ermee leven, maar ergert je er continu aan.
2. Je laat dit mankement repareren bij een auto garage of Rover dealer deze plaatst waarschijnlijk een nieuwe motortje, kosten ca. 120 eurootjes (dit is een schatting).
3. Je gaat zelf even voor Nico spelen en repareert het motortje, met een als kosten 1 of 2 zelftappers (prijs ca. 1 euro) en eventueel wat gereedschap wat nog niet in je bezit was maar misschien nog wel een keer handig is.
In de onderstaande beschrijving wordt aangegeven wat je moet doen als je voor de laatste optie kiest;
Er is één voorwaarde (in de meesten gevalen) dit is dat als men met de afstandsbediening de deuren op of van slot doet dat men het motortje wel hoort ratelen, maar ondanks dat verandert er niets de deur gaat niet los of op slot. En als je veel pech hebt is er toch iets anders defect ondanks het feit dat het motortje ratelt (dit zijn uitzonderings gevallen).
Voorbeeld auto is de Rover 620 van JeroenV.
Als eerste moet het motortje uit de deur. Hiervoor moet de binnen bekleding van de deur weg gehaald worden. Bij deze auto moeten vier kruiskopschroeven worden losgedraaid.
Op de volgend plaatsen in de hieronder aangegeven in de foto: 1, 2, 3, 3a
3a zit bij de deur-ontgrendeling soms achter een klein klepje.

Voor een andere model kunnen deze schroeven op andere plekken zitten, even zoeken dus.
Als de schroeven los zijn kan je bij punt 1 de plaat voorzichtig naar voren trekken zodat ie loskomt (van onder naar boven werken met het lostrekken dus eerst de hele onderrand loshalen daarna de zij kanten). Als ie nu los zit scharniert ie bij de boven rand tegen de ruit dus. Nu moet je de plaat voorzichtig omhoog trekken dit kan een beetje lastig gaan.
Bij het omhoog en weghalen van de plaat, let op!

Nu de plaat weg is ziet de binnenkant van de deur er als volgt uit.

Het plastic van de deur moet voor een deel worden losgehaald. Op punt 4 in de foto hierboven zit de connector van de motor van de cv deze kan los worden gehaald.
Op de foto hieronder zie je het motortje de punten aangegeven door 5 zijn de punten waar de de schroeven zitten die met een Torx sleutel los moeten worden gehaald (Torx sleutel maat T9). (de motor zit nu nog in de deur)

Nu kan de motor uit de deur worden gehaald.
Hier vast gehouden door onze charmante assistente van vandaag Jeroen:

:P


Om de connector los te maken moet bij punt 6 een hefboompje worden in gedrukt en gelijk tijdig een deel van de connector uit de andere trekken.

Nu hebben we de motor uit de deur en kan deze open worden gehaald.

Voordat de motor open gemaakt wordt moet eerst het palletje bij punt 7 worden verwijdert daarna kunnen kruiskopschroeven (aangeven door


Als het palletje is verwijdert kan ook het witte hefboompje weg worden gehaald.
Het palletje kan je verwijderen door het voorzichtig voor een stukje uit te boren. Of een kant dicht te knijpen als je dit voorzichtig doet kan je het palletje weer gebruiken als je alles weer in elkaar zet.

Wanneer het motortje nu open gehaald word ziet ie er als volgt uit van binnen.

Op het witte schijfje ligt een grijs palletje deze is afgebroken.
Hieronder is het geheel te zien zoals het ongeveer aan elkaar had moeten zitten.

Links ligt het palletje wat is afgebroken en rechts ligt het balkje (hefboom).
Het punt waar het palletje oorspronkelijk zat is goed zichtbaar (in de meeste gevallen) dat deel is ruw, de rest van het balkje is glad.
In het midden van het punt waar het palletje hoort te zitten moet nu een gat worden geboord. Een gat met een diameter van 3 mm, probeer het gat zo goed mogelijk in het midden te doen en zo recht mogelijk (wel door en door).

In het gat moet nu een zelftapper worden gedraaid. Ik gebruik er twee.
Eerst een kleintje die makelijk wat draad in het gat maakt, deze heeft een diameter van 3,5 mm.
De tweede wordt het nieuwe palletje deze heeft op het gladde gedeelte een diameter van 4 mm en is 4 cm lang maar dit kan ook iets korter (wel is het belangerijk dat hij een glad deel heeft met een dikke van 4 mm).

Draai nu eerst de kleine in het gat deze gaat vrij makkelijk.

Verwijder deze weer en draai nu de grotere erin, draai deze vast (het gladde deel zit nu tegen het balkje).


En nu nog ietsjes verder dus.
Nu moet het schroefdraad wat aan de andere kant uit het balkje komt worden verwijdert dit kan makkelijk worden afgezaagd met een ijzerzaag.

Kijk wel uit dat je niet uitschiet met zagen, het uitsteksel wat er onder zit moet blijven zitten.
Na het zagen wel ff zorgen dat ie mooi glad is geen scherpe delen laten zit dit slijt in het plastic en dat is niet de bedoeling.
Nu moet de kop van de schroef worden afgezaagd. Zodat het nieuwe palletje ontstaat.
Het oude palletje kan worden gebruikt als maat. Het nieuwe palletje mag niet langer zijn dan de oude iets korter wel (maar niet te veel) liefst gewoon even groot.

Nu moet het nieuwe palletje mooi glad worden gemaakt zodat het niet gaat snijden in het plastic. Dus eventjes netjes bij vijlen.

Nu ziet ie er ongeveer als volgt uit.

En nu kan het motortje weer in elkaar worden gezet. Als eerste wordt het hefboompje terug gezet.

Nu is het handig om ook het witte hefboompje te monteren dit gaat nu makkelijker dan wanneer het motortje dicht zit. Het pallet moet ook worden geplaatst als het huis nog open is.

Nu is het ook noodzakelijk om te zorgen dat het tandwiel goed zit. Onder dit tandwiel zit een veer deze moet ook goed zitten deze zorgt er namelijk voor dat het tandwiel in de neutraal stand terug komt.

Het veertje moet om het halve maantje dat in het plastic huis zit.
Ik heb een platte schroeven draaier gebruikt om hem om het maantje heen te trekken.

Nu moet het tandwiel ook geplaatst worden. Het is handig om wat nieuw vet in het motortje te doen voordat het tandwiel wordt geplaatst.

Bij het plaatsen van het tandwiel moet het halve maantje, wat ook op het tandwiel zit, gelijk komen te zitten met het halve maantje in het plastic huis. Je kan dan voelen dat wanneer je het tandwiel draait deze weer terug wil naar zijn neutraal stand (niet super krachtig maar hij gaat wel terug). Hier is te zien hoe het er uit ziet als ie in de neutraal stand staat.

Nu kan ie helemaal dicht. Alles vast schroeven. Even testen voordat je hem in de deur plaats.
Gaat het witte hefboompje heen en weer (als je de deur op of van slot doet)? Mooi dan is goed. Nu kan ie terug worden gezet. Bij het plaatsen in de deur moet je opletten dat het palletje wat aan het deur sluitingsmechaniek zit in het witte hefboompje valt met name bij de achter deur is dit vrij lastig.
Nu kan de deur dicht worden gemaakt het plastic kan je dicht maken met dubbelzijdig tape of kit (het plastic niet weghalen dit is nodig om water tegen te houden). Vergeet ook niet de elektrische ramen aan te sluiten.
In het filmpje is te zien dat ie werkt.
http://home.conceptsfa.nl/~tsmooren/PIC ... Knopje.avi
Bij de achter deur is het eigenlijk gewoon het zelfde alleen bij het weg halen van de deur bekleding zitten de schroeven op een ander plek bij een 620 zijn het er drie, 1 bij de deur openingshendel en de andere twee onder de handgreep (9) voor het verwijderen van de bekleding kan de zelfde techniek worden gebruikt als bij de voordeur. Verder zit het motortje een stuk lastiger geplaatst (deze zit bij 10).

Maar dat moet op zich ook wel lukken.
Veel succes.


O ja BTW dat was het.



Groeten,
Tino
P.S.: Jeroen nog bedankt zonder jouw was deze handleiding niet mogelijk.