Pagina 1 van 1

demonteren spatbord, bumper eraf?

Geplaatst: za okt 28, 2006 8:38 pm
door Rik
Beste techneuten, wellicht een stomme vraag maar ik stuit op het volgende probleem: om een deukje in het spatbord te bewerken van binnenuit wil ik graag het spatbord demonteren. Ik draai de schroeven in de motorkap los, in de deur en aan de achterkant van het voorwiel in de wielkas... Het spatbord lijk je er zo af te kunnen tillen, maar bij de bumper zit het nog vast. Ik kan me ook niet voorstellen dat de bumper er ook af moet. Heeft iemand ervaring en kun je me vertellen waar de schroef zit die ik over het hoofd zie?Alvast dank voor de hulp!

Geplaatst: za okt 28, 2006 8:48 pm
door 118GTR
Beste techneut,

misschien verstandig dat je vertelt van welke auto je een voorscherm aan het verwijderen bent.

En als je een voorscherm verwijder dan zou ik van eventuele boutjes in de motorkap afblijven ;)

oeps,rover214 si

Geplaatst: za okt 28, 2006 9:03 pm
door Rik
Dat is een goeie!
Rover 214si. (1998, maar dat zal niet veel uitmaken.)
ik wil graag alleen het spatbord erafhalen, niet de bumper.
groet, Rik

Geplaatst: za okt 28, 2006 10:17 pm
door 118GTR
dat jaartal maakt toch wel degelijk uit. er zijn namelijk 2 auto's die alletwee 214Si heten. de mk2 en de mk3(de mk1 was er alleen als 213 en 216)

jij hebt een mk3, vanaf 1996 geleverd.

Ik denk dat de bumper en het voorscherm aan elkaar zitten met een bout, die moet je er uit draaien. Het kan heel goed zo zijn dat je het binnenscherm moet verwijderen om er bij te komen, het kan ook zo zijn dat je er tussen kunt met je hand en een sleuteltje.

Geplaatst: za okt 28, 2006 11:38 pm
door peter3
Wat 118GTR zegt klopt.

De bumper zit idd met een boutje vast aan het scherm.
Deze zit in de rand van het scherm net achter de het binnenscherm.
Als je met je hand langs de rand omhoog gaat kom je de bout tegen op ~ 20cm .

Veel suc6

Geplaatst: za okt 28, 2006 11:47 pm
door Rik
ga ik morgen proberen, nu wat donker.... dank voor je tips! aan je antwoord te zien, geloof ik achteraf dat het helemaal niet zo'n stomme vraag was.Hartelijk dank!!!

Geplaatst: di okt 31, 2006 9:44 pm
door peter3
Veel suc6 en bedenk domme vragen bestaan niet!!!!!
Alleen domme antwoorden. ;)

Geplaatst: di okt 31, 2006 10:21 pm
door challenge
en daar zijn we ook erg goed in ;oP

Geplaatst: di nov 07, 2006 3:04 pm
door rida
Haal het er even af. Er zal wel een reden zijn waarom je je spatbord eraf gaat halen. Er zal waarschijnlijk wel een deukje ofzo inzitten.
Haal de bumper er even af en kijk of eventueel de bumpersteun niet een duwtje heeft gehad.

Echt veel extra werk is het niet, en om het spatbord weer te monteren kan je ook geen krassen maken wanneer je anders het vspatbord tussen de bumper en de carrosserie loopt te wringen

succes