Pagina 1 van 1

Koppeling Rover 75

Geplaatst: di okt 25, 2005 9:43 pm
door D. Buijs
Ik heb vernomen dat de koppeling van een 75 een "zwak punt" is.
Zo zou stilstaan (stoplicht) met ingetrapt koppelingspedaal slecht zijn omdat er dan een teflon stift te warm zou worden door het druklager van de koppeling.

Klopt dit? Dan kun je bijna ook geen file rijden !!! En dat is tegenwoordig wel eens nodig.

Of is er een andere reden voor?

Volgens de dealer worst deze i.d.d. nog al eens vervangen. (dure grap overigens).

Geplaatst: wo okt 26, 2005 9:29 am
door klaas
Nou ben ik geen kenner maar het lijkt mij erg sterk dat zoiets van toepassing is. Het is toch normaal om dagelijks file te rijden en ik doe dat al 4jr met mijn rovertje zonder problemen, en dat is toch echt een ouder type.

Geplaatst: wo okt 26, 2005 6:35 pm
door Roverforever
Bij benzines gelden er geen zwakke punten aan de koppeling. Bij diesels klot het wat Victor zegt.

Geplaatst: do okt 27, 2005 7:08 pm
door D. Buijs
De afwaterslangen zijn al afgeknipt ;)

Geplaatst: do okt 27, 2005 11:33 pm
door domo
de koppelingen van een diesel zijn inderdaad een zwak punt.Heb er al een stuk of 6 gehad waar het druklager van lek van was.Wij vervangen dan ook altijd de koppeling.

En over die afwatering dat klopt.Die moesten toen allemaal afgeknipt worden.Dit op advies van de fabriek.

Geplaatst: zo okt 30, 2005 12:18 pm
door D. Buijs
Is het wel normaal dat het koppelingspedaal zo "zwaar"gaat? :?:

Geplaatst: do nov 10, 2005 6:47 pm
door ismael87
Mijn koppeling gaat ook zo zwaar waarschijnlijk is het normaal. Dat water is dat net onder de ruitenwissers als je de motorkap openmaakt? Want daar was het vol met water bij mij. Ik hoor ook een raar schrapend geluid als ik soms mijn koppeling half naar boven heb.

Geplaatst: vr nov 11, 2005 12:30 pm
door D. Buijs
Op www.R75.info staat zeer duidelijk omschreven hoe je de slanguiteindes af kunt knippen.

Dan zou dat water bij jou ook weg moeten zijn. Je loopt nu het risico dat je electronica onder water komt te staan.