Pagina 1 van 1

623 koppakking eruit

Geplaatst: zo sep 11, 2005 12:06 pm
door kip
Gisteren begon mijn 623 (2.3 liter H2A3)ineens onregelmatig te lopen. Even later kwam er witte rook uit de uitlaat. Er zat olie in het koelwater!
Ik heb de klepdeksel erafgenomen en gezien dat in cylinder 2 (gezien vanaf de distributieriem) een vuile boegie zat en dat de zuiger iniedergeval zwart zag van de verbrande zooi.
De auto heeft 189.000km gereden en ik vraag me af hoe dit kan.
Toen ik de auto kocht van vorige eigenaar zat er wel 2 liter olie teveel in!! die heb ik eruitgehaald. Laatste maanden ging hij wat olie verbruiken maar dat was niet in lekkage of koelwater terug te vinden. Ik heb wat olietreatment toegepast (flesje STP) en daarmee werd het olieverbruik nihil! Nu ineens dus een lek in de koppakking. Althans dat hoop ik. Ik ga er nog maar even vanuit dat ik geen gescheurde kop heb of geen gescheurd blok. Ik rijd de auto altijd keurig warm. Ik zie geen afwijkingen rond de kleppen, nokkenassen of behuizing daarvan. Weet iemand hoe zoiets kan gebeuren?
Groetjes, Kip

Geplaatst: zo sep 11, 2005 2:43 pm
door Roverforever
Ik heb reeds opgevangen dat dit een zwak punt is van de fel uitgeboorde H23 blokken.....Honda vervangde ze zelf door een 2.2

In elk geval succes met de afloop

Geplaatst: zo sep 11, 2005 3:03 pm
door kip
Dat lijkt me een fabeltje. Sterker nog hetzelfde onderblok zit nog steeds in de nieuwe Honda Accord 2.4i !!!