Pagina 1 van 1

Motor problemen Rover 45

Geplaatst: zo sep 15, 2013 7:39 am
door ejba
Hallo,


Sinds 5 jaar ben ik in het bezit van een Rover 45 1.8 op lpg uit 2001.
Al die jaren heb ik motorisch probleemloos gereden, inmiddels heeft hij 270.000 km op de teller.
Het enige probleem dat die had was olielekkage tussen kop een blok aan distributiezijde. In overleg met een rover deskundige heb ik besloten dat gezien het aantal kilometers een gereviseerde kop gemonteerd ging worden ipv alleen meer een nieuwe koppaking.
Voor de reparatie was het blok stil en verbruikte ondanks de lekkage nagenoeg geen olie. Na de reparatie waarbij de cilinderbussen ook zijn geseald heeft ie bij koude start een rattelende tik die na enkele minuten verdwijnt en verbruikt ie veel olie, 1 op 1000, tevens is er nog steeds enige olielekkage aanwezig.
Volgens de deskundige heb ik pech en heeft het blok nu een kantelende zuiger, heeft niks te maken met de reparatie.
Deze reparatie heeft mij veel geld gekost en heeft de Rover eigenlijk verwoest.

Wat is jullie mening over deze situatie, heb ik echt pech of kan het toch een slechte reparatie geweest zijn.

Alvast bedankt voor de antwoorden,

Groeten,

Jeroen

Geplaatst: zo sep 15, 2013 8:51 am
door mgron
bij hofstee laten doen

Geplaatst: zo sep 15, 2013 9:00 am
door roland
ik zal zeggen een slechte kop er op gezet.
ratelen is van de klepstoters (hydraulische klepstoters) die leeg lopen met olie en na de start duurt dat even voor ze weer vol gepompt zijn.
olie verbruik komt door de klepseals die olie doorlaten naar de verbrandings kamer.
kantelende zuiger is volgens mijn grote onzin dit gebeurt niet na een nieuwe kop wel na veel KM''s en dat sluipt er stil aan in dus valt niet in een keer op.

door een leek is dit alles niet te testen door de wat ervaren sleutelaar wel.
wanneer heb je het laten doen?
ik zal er anders mee terug gaan en een second opinion laten uitvoeren door EEN ANDER bedrijf.

Geplaatst: zo sep 15, 2013 9:55 am
door arjen
Een kantelende zuiger gebeurt meestal bij een lage kilometerstand (te ruime toleranties), maar het is ook mogelijk dat de bussen verdraaid zijn bij het aanbrengen van een nieuwe kitlaag, dan krijg je zoiezo olieverbruik en mogelijk ook een kantelende zuiger.

Wat Roland zegt is ook mogelijk, maar een revisiekop heeft op zijn minst nieuwe klepseals.
Rookt de auto ook blauw bij koude motor?
Rijd anders eens bij ons langs, dan kijk/luister ik even.

Geplaatst: zo sep 15, 2013 11:06 am
door JD
Ik zou ook even bij Diagnoseservice noord langsrijden.
T is om de hoek :mrgreen:

Geplaatst: zo sep 15, 2013 12:27 pm
door mgron
heb ik ook al in een pm naar hem toe gezegd
even naar de boys in bergum.

Geplaatst: zo sep 15, 2013 1:02 pm
door ejba
Hallo allemaal,

Bedankt voor reacties, de Rover rookt niet blauw, er is een gereviseerde kop
opgekomen met nieuwe kleppen, zittingen, seals etc.
Ik zelf vind het ook vreemd dat de kantelende zuiger plotseling ontstaat.

Klepstoters maken een ander geluid, een scherpere tik.

Heb altijd met plezier in deze auto gereden maar deze situatie bezorgd me op dit moment grijze haren.

Zal iid binnenkort even ergens langs gaan voor een second opinion.

Gr.

Jeroen

Geplaatst: zo sep 15, 2013 1:37 pm
door 118GTR
Ben benieuwd of er met het aanbrengen van de vloeibare pakking voord e nokasdrager rekening gehouden is met de oliekanalen.

Als die verstopt zijn verklaard dat waarom de klepstoters hard tikken en vanwege de toegenomen oliedruk(de pomp kan het immers lastiger kwijt) ook de grotere olielekkage.