Pagina 1 van 1

bah, vieze verstuiver

Geplaatst: do mar 28, 2013 12:54 pm
door hAz
De reden waarom de vierde verstuiver er niet uit wilde is me nu wel duidelijk...
Verschil tussen eentje die er zo uitfloepte en deze behoeft weinig nadere uitleg. Eén en al dikke kool :? Zou dit veroorzaakt kunnen zijn door een lekkend koperen ringetje? Of is er een andere oorzaak?

Afbeelding

Afbeelding


Greetz, hAz

Geplaatst: vr mar 29, 2013 12:45 pm
door hAz
Heb de verstuiver gereinigd. Zo te zien is deze al eens geplaatst ter vervanging bij de vorige eigenaar. Verstuiver heeft namelijk een andere metaalkleur dan de overige drie. Ook staat er een QR code op en dat hebben de andere drie niet. Duidelijk andere productieserie.
Waarschijnlijk heeft er vuiligheid tussen het sluitende oppervlak om de spits/afsluitplaatje gezeten waardoor de ruimte tussen kop en verstuiverhuis langzaam hierlangs is opgevuld met roet/koolaanslag.
Zo zie je maar hoe belangrijk het is de boel goed schoon te maken i.v.m. de hoge compressie (en betrekkelijk vuile verbranding in een diesel....)
Even wachten op de koper sluitringen en dan kan t weer in elkaar :)

Tjo! :+

Geplaatst: vr mar 29, 2013 6:58 pm
door Johan
Wat is eigenlijk de reden geweest dat je de verstuiver uberhaupt getrokken hebt?

Geplaatst: vr mar 29, 2013 7:29 pm
door bam
Volgens mij hoort er een aparte verstuiver in te zitten voor een of andere reden.

Geplaatst: za mar 30, 2013 12:12 pm
door hAz
Een aparte verstuiver in de 4e cylinder? Heb je daar missch. enige info over? Neem aan dat verstuivingspatroon en druk e.t.c. op alle cylinders gelijk hoort te zijn.

'k Ga ze nog eens goed nameten op lengte, om de een of andere reden heeft deze 4e niet goed dicht gezeten rond de nozzle. Afsluitplaatje was in ieder geval nieuwer dan de overige 3, aan de kleur te zien (daarom denk ik ook aan een vervanging in het verleden). Zal eens in t serviceboekje kijken of daar wat in staat vermeld.

Reden van demontage: kleppendeksel moest eraf om goed bij de aansluiting van koelwaterbuis op de thermostaat te kunnen. Daar zit namelijk een klein lekje langs de rubber o-ring omdat de buis iets verbogen is. Buis wordt weer goed gezet en dan moet lek weer dicht zijn. Eigenlijk dus een geluk bij een ongeluk dat ik deze vervuiling ontdekte :)

Tjow!

Geplaatst: za mar 30, 2013 2:10 pm
door arjen
Normaal zitten er gewoon 4 dezelfde verstuivers in, dus bij jou zal deze dan inderdaad vervangen zijn. Waarschijnlijk is toen het verstuivergat niet goed gereinigd of is de verstuiver niet goed vast gezet.

Geplaatst: zo mar 31, 2013 1:03 pm
door hAz
Thanks, dan ga ik me verder geen zorgen maken en zodra ik klaar ben met de koeling de boel weer mooi in elkaar zetten ;)

Groeten, Han