Ik rij nu al een tijdje Rover en de auto en looks bevallen me prima. Alleen heb ik sinds een jaar, anderhalf jaar, problemen met mijn toerental. Het lijkt er op dat wanneer ik een keer iets harder heb gereden dan gemiddeld toegestaan (

Het probleem is dat na starten van de auto het toerental doorloopt (in stapjes) naar ongeveer 1800-1900 toeren (met het bijbehorende geluid) en daar blijft steken. Koppeling op laten komen om op te trekken zorgt er wel voor dat het naar beneden zakt maar niet verder dan 1000 toeren, terwijl het normaal vanaf 1000 stabiel wel eens is gezakt naar 700. In veel gevallen lost het probleem op door de auto uit te zetten en weer aan te zetten (contact uit/aan), waarna het toerental stabiel 1000 toeren wordt.
Dit was op zich een reeds 'geaccepteerde' manier om het probleem op te lossen, maar de laatste tijd lost dit het probleem niet meer op. Het toerental zakt dan wel na herstart naar de 1000, maar gaat dan enorm sterk variëren. Met de auto in z'n vrij en voeten los van de pedalen varieert het toerental dan van 500 tot ongeveer 1800 toeren. De auto staat bij 500 toeren ook sterk te trillen, logischerwijs. Het is dus niet alleen de meter die aan het variëren is, maar dus echt de motor.
Nu is hier laatste tijd nog een probleem bijgekomen, dat tijdens het rijden (vaak rond de 50-60 km/uur) de motor soms heel kort af lijkt te slaan (een harde schok met circa 10km/uur snelheidsafname).
Ik ben al meerdere malen bij de Rover-dealer in Rozenburg geweest die me altijd wel goed (probeert) te helpen maar het probleem maar niet boven water weet te krijgen. Ik weet niet alle technische specificaties van de uitgevoerde werkzaamheden, maar als ik het goed heb onthouden zijn de onderstaande zaken gedaan:
- Bougies vervangen
- diverse aandrijfsnaren vervangen
- Opnieuw software geïnstalleerd
- Auto uitgelezen via testbook en daar eigenlijk niets in ontdekt, er zijn wel kleine aanpassingen gemaakt die wat te maken hadden met het toerental.
Is er iemand dit dit probleem ook heeft (gehad), of die nog een idee heeft hoe ik dit kan oplossen?