Pagina 1 van 2

Krukaspoulie blokkeren

Geplaatst: vr mar 25, 2011 1:29 am
door Boekie
Hoe kan ik deze poulie blokkeren zonder het blok eruit te halen en het vliegwiel vast te zetten?

Ik ben niet in het bezit van een luchtsleutel en wil het blok er ook liever niet uithalen.
(Blok: K-serie 1.4 mpi 8v)

Geplaatst: vr mar 25, 2011 2:21 am
door tomcat.t16
Carter verwijderen, met bandijzer of stuk hout de krukas blokkeren. Bout zit met 205Nm vast dus die krijg je niet zomaar los. Ik heb zelfs een keer een grote sleutel erop gezet en de motor rondgestart. Niet los te krijgen.

Geplaatst: vr mar 25, 2011 12:51 pm
door 118GTR
euh juist, tikje overkill wel.

Bak in "5" en iemand op de voetrem laten trappen gaat ook.

Geplaatst: za mar 26, 2011 9:19 am
door Boekie
Dat laatste heb ik geprobeerd maar dat wou niet echt lukken. De poelie draaide helaas mee. Voordat ik de carter of het blok eruit haal ga ik het nog wel even proberen.

Thx voor de tips heren!

Geplaatst: za mar 26, 2011 1:16 pm
door tomcat.t16
Soms zit dat kreng zo gigantisch vast Jouke, dan lukt dat ook niet.

Mij lukte het door de krukas te blokkeren (had geen zin om bak of blok te verwijderen) en een ratel met halve meter stijgerpijp verlengstuk :?

Geplaatst: za mar 26, 2011 1:19 pm
door 118GTR
hoezo draaide de poelie mee? een beetje speling zit er wel op de aandrijflijn, maar niet veel.

Als de poelie draait, dan slipt of de rem of de koppeling. En als 1 van die 2 slipt omdat er iemand met een sleutel er aan draait, dan wordt het de hoogste tijd om ze te vervangen.

een 3de optie is trouwens om de startmotor te verwijderen en iets in de tanden van de startkrans te steken, geeft wat minder rotzooi dan het carter verwijderen. Carter heeft wel het voordeel van een uitgebreidere olie wissel.

Geplaatst: za mar 26, 2011 1:24 pm
door tomcat.t16
118GTR schreef:Carter heeft wel het voordeel van een uitgebreidere olie wissel.
Met het oog op de HGF stelde ik dat daarom ook voor ;)

Geplaatst: za mar 26, 2011 8:57 pm
door Boekie
118GTR schreef: een 3de optie is trouwens om de startmotor te verwijderen en iets in de tanden van de startkrans te steken, geeft wat minder rotzooi dan het carter verwijderen. Carter heeft wel het voordeel van een uitgebreidere olie wissel.
Das ook wel een goeie inderdaad. Ook totaal niet aan gedacht. Thx.

Maar ik moet idd ook even een goede olie wissel doen dus het carter komt er onderuit.

Geplaatst: do mar 31, 2011 6:58 pm
door mvbdb
een 3de optie is trouwens om de startmotor te verwijderen en iets in de tanden van de startkrans te steken
Had ik ook al geopperd toen Boekie een NL talig boek kwam lenen hier. Liefst geen boortje, als er iets breekt, dan ligt er een deel van het boortje waar het niet hoort.

Hoe ver is het met de vorderingen ? Blokje schoon enzo ?

Geplaatst: zo apr 03, 2011 10:02 am
door arjen
Het koppel is veel te groot voor je koppeling. Logisch dat deze gaat slippen. Startmotor er af en dan met een bandenlepel het vliegwiel tegenhouden. Of een luchtsleutel aanschaffen :D

Geplaatst: zo apr 03, 2011 11:51 am
door tomcat.t16
118GTR schreef:Bak in "5" en iemand op de voetrem laten trappen gaat ook.
Is in zijn 1 niet beter, daar de vertraging het grootst is.

arjen schreef:Het koppel is veel te groot voor je koppeling. Logisch dat deze gaat slippen. Startmotor er af en dan met een bandenlepel het vliegwiel tegenhouden. Of een luchtsleutel aanschaffen :D
Bandenijzer op vliegwiel is lastig, schiet er nogal eens af. Als je hem tussen de krukas steekt dan zit hij echt goed vast. En ik heb een hele krachtige luchtsleutel en een goede compressor, maar er gebeurde vrij weinig met die bout. Misschien was het een uitzonderlijke situatie, maar dan nog. Feit blijft dat dat ding té goed vast zit.

Geplaatst: zo apr 03, 2011 6:04 pm
door arjen
Ik krijg m altijd los met de luchtsleutel, maar dat is een snap-on die een half maand salaris kost.. :D

Als je de auto in de 1 zet, krijgen de remmen het zwaarder en zal de koppeling nog steeds slippen.

Die noodoptie van peter, sleutel erop en starten, zal vast werken. De startmotor is sterk genoeg

Geplaatst: zo apr 03, 2011 7:19 pm
door tomcat.t16
arjen schreef:Die noodoptie van peter, sleutel erop en starten, zal vast werken. De startmotor is sterk genoeg
Zelfs dat hielp niet :)

Geplaatst: zo apr 03, 2011 8:20 pm
door arjen
Dan zat ie in ieder geval goed vast. Altijd beter dan te los
:D heb ik al eens gehad.
Bij mijn 216 coupe ging onderweg het dynamo lampje branden. Ik dacht shit, dynamo stuk. Toen moest ik de bocht om en deed de stuurbekrachtiging niks meer. Zal het snaartje wel stuk zijn.. toen bedacht ik me dat de dynamo en de stuurbekrachtigingspomp niet op hetzelfde snaartje zitten.. was ik dus de kras poulie verloren :mrgreen:

Geplaatst: zo apr 03, 2011 8:46 pm
door tomcat.t16
:) ben maar blij dat het niet je 220 turbo was, want dan was je waterpomp er ook mee gestopt :)

Geplaatst: za jun 04, 2011 10:47 pm
door 118GTR
peter.evers schreef: Is in zijn 1 niet beter, daar de vertraging het grootst is.
Late reactie, maar nee. absoluut in "V". Dan maakt namelijk een kleine draaing van de krukas een groot effect op de remmen, met minder NM's en die hebben het dan makkelijker. (hetzelfde geld voor alle onderdelen in de bak)

Een goede koppeling in volledig aangegrepen toestand kan makkelijk 500 NM hebben, en ik heb het precies 1 keer meegemaakt dat de voetrem truc niet werkte. En toen heb ik een tooltje gemaakt (uit een gamma muur rail voor planken) dat goed in de tanden van het vliegwiel greep.