Pagina 1 van 1

Kromme kop? Lekke koppakking? Wat nu?

Geplaatst: ma jul 02, 2007 10:16 am
door Boekie
Ik heb het vermoeden dat mijn auto of een lekke koppaking of een kromme kop heeft. De volgende signalen versterken dit vermoeden:

- Koelvloeistof verdwijnt;
- Geen (zichtbare) lekkage in het koelsysteem;
- Geen lekkage kenmerken onder de auto;
- Witte rook uit de uitlaat (bij koud EN warm);
- Vocht uit de uitlaat (koelvloeistof?).

Ik heb al gezien wat dit geintje ongeveer gaat kosten als het goed gebeurt. Maar aangezien mijn blok al aardig wat kilometers gedraaid heeft, vraag ik me af of dit het wel waard is.

(Want jah…. wat komt er nog meer aan na het (eventueel) reviseren van de kop?)

Geplaatst: ma jul 02, 2007 12:25 pm
door 118GTR
Vocht uit de uitlaat => alleen bij het starten zeker, dat is normaal.

De witte rook is echter niet normaal, dat wijst inderdaad op koelvloeitstof dat wordt verbrand en dus in de verbrandingskamers terrecht komt waar het niet hoort.

Geplaatst: ma jul 02, 2007 2:58 pm
door Dutch
Het is niet perse je koppakking, het kan ook je inlaatspruitstuk pakking zijn. hoerdoor kan er koelvloeistof je motor inlopen meen ik.

correct me iff i'm wrong

Geplaatst: ma jul 02, 2007 5:53 pm
door 118GTR
helemaal correct, maar oude mpi's hebben nog een echte pakking. dit in tegenstelling tot de post 95 brigade met een plastic inlaatspruitstuk, die hebben een dun ribberen randje.

De kans dat die oude pakking na zoveel tijd spontaan gaat lekken lijkt me nihil, maar het is het zeker waard om te proberen als je een beetje handig bent. Zo'n pakking kost slecht 5 euro ofzo.

Geplaatst: di jul 03, 2007 1:44 pm
door Boekie
Dan ga ik eerst proberen om de inlaatspruitstuk pakking zelf te vervangen. Zijn er nog dingen waar ik op moet letten als ik dit zelf wil doen?